Gemma sa drží dobre

15. 6. 2010

Vďaka Vám všetkým, ktorí ste prispeli, sme mohli Gemme zabezpečiť dlhodobú, silne intenzívnu a finančne veľmi náročnú liečbu, ktorá bola ukončená len prednedávnom. Môžeme skonštatovať, že mala veľmi pozitívny účinok na poškodený kĺb. Vďaka liekom, cvičeniam a času sa podarilo končatinu "dať do pohybu", Gemme sa vypracovali krásne svaly, ktoré predtým takmer neboli.

Teraz je bez liekov, dostáva len vitamíny, no čo je podstatné = predtým skoro úplne nefunkčnú končatinu používa takmer na 100%! Naďalej sa jej stav sleduje, no vyzerá to tak, že operáciu kĺbu momentálne potrebovať nebude. A keďže nechceme zbytočne predlžovať jej "pobyt" v útulku, bude Gemma po sterilizácii ponúknutá na adopciu. Držíme jej palce, aby sa našiel ten pravý majiteľ pre ňu a za poskytnutú pomoc Vám všetkým zo srdiečka ĎAKUJEME.

Gemma sa drží dobre
Gemma sa drží dobre
Gemma sa drží dobre
Gemma sa drží dobre
Gemma sa drží dobre
Gemma sa drží dobre
Gemma sa drží dobre
Gemma sa drží dobre
Gemma sa drží dobre
Gemma sa drží dobre

Gemma - pomôžme jej spoločne

Krásna belgická ovčiačka- malinois...10 mesačná...temperamentná podobne ako iní "maliňáci" v jej veku. Gemma (džema) sa však od ostatných líši. Je výnimočná...

Naháňala a hrala by sa, na cvičákoch by vynikala, pretože je veľmi chápavá a inteligentná, ta túrach by bola skvelou spoločníčkou a s majiteľom by prešli desiatky kilometrov so šťastným a spokojným úsmevom na tvári...no všetko je inak. Jediné čo Gemma teraz môže, je len pomaličky krivkať na troch končatinách. Jej predchádzajúci majiteľ evidentne nechcel vidieť jej vykĺbený, či roztrieštený? kĺb na panvovej končatine, na ktorej bola aj otvorená rana a obrovský opuch spojený so silným zápalom. Evidentne to ani nechcel liečiť, preto si organizmus pomáhal ako vedel a tak sa Gemma naučila používať len tri končatiny. No a keďže pes len s troma funkčnými končatinami bol pre majiteľa zrejme nanič, tak sa jej surovo zbavil prehodením do náhodnej záhrady.

  • Gemma
  • Gemma

A tak sa nakoniec Gemma dostala k nám s končatinou „napevno“ zohnutou. RTG vyšetrenie potvrdilo ešte stále prebiehajúci zápalový proces, no aj to, že kĺb a celé jeho okolie je napevno zrastené takmer do jednej tuhej kosti a celé to spolu vytvára akýsi trojuholník. Inak povedané totálna artróza, ktorá spôsobila nemožnosť používať kĺb a tým pádom celú končatinu, čo má za následok aj pokročilú atrofiu svalstva na stehne postihnutej končatiny... liečby sa ujali najlepší odborníci z Univerzity Veterinárskeho Lekárstva v Košiciach. Bude to dlhý a nielen na financie náročný boj, napriek tomu sa však nezaručuje správna funkčnosť končatiny. No nádej je vždy a preto verím, že keď spravíme všetko čo je v našich silách, táto krásna mladá belgická ovčiačka bude mať v očiach radosť a nie bolesť, ktorá je teraz tak viditeľná.

Preto z celého srdiečka prosíme všetkých, ktorých osud tejto krásnej belgičanky zaujal a nieje im ľahostajný, pomôžme jej spoločne. Pretože sami nezvládneme liečbu, ktorej suma by položila do kolien i odhodlaného majiteľa, nieto útulok, ktorý musí zabezpečiť starostlivosť aj o ostatných 120 psíkov... Verím že spolu to dokážeme a ak bude potrebná náročná operácia, ktorá by Gemme mohla vrátiť aspoň akú-takú používateľnosť končatiny, budeme môcť povedať ÁNO.

  • Gemma
  • Gemma

Momentálne má nasadenú 14dňovú intenzívnu protizápalovú liečbu, ktorej hodnota sa vyšplhala takmer na 100 eur a to sme ešte nevyplatili RTG snímky a odborné vyšetrenie... O 10 dní ideme na kontrolu a tam sa určí ďalší postup, verím že nebudeme musieť povedať NIE na ponúkané možnosti. Gemma nemôže za to, že sa niekto zbavil zodpovednosti v čase, keď bolo zranenie čerstvé a dalo sa omnoho jednoduchšie napraviť... zaslúži si lepší život.

Maja

Pokiaľ máte záujem pomôcť, budeme Vám veľmi vďační. GEMMA sa nachádza v útulku UVP.

Viac info: 0907 441 447, uvp(at)uvp.sk
Číslo účtu: 0444706434/0900

  • Gemma
  • Gemma
  • Gemma
  • Gemma

Komentáre